Jak wykorzystać Finansowanie Faktur w branży transportowej?

15.04.2020

Prowadzisz firmę w branży TSL? Jesteś przewoźnikiem? A może prowadzisz małą spedycję?

Jeśli tak, to pewnie już wiesz, że długie terminy płatności to cecha charakterystyczna tej branży. I nie jest to jedyne wyzwanie. Problem z nieterminowym regulowaniem faktur zgłasza już 40% firm w sektorze transportowym. W III 2019 aż 53% badanych przedsiębiorców zostało poproszonych przez swoich kontrahentów o dłuższy termin płatności od 31 do 90 dni.

Źródło: http://faktoring.pl/2019/09/20/faktoring-recepta-na-plynnosc-finansowa-wyniki-badania-postrzegania-faktoringu-w-2019-r/

Dlaczego długie terminy płatności są tak bolesne dla mikro-firm?

Większość kosztów, które ponoszą przedsiębiorcy i przewoźnicy, wymaga płatności gotówką od razu (paliwo, opłaty na autostradzie, naprawa auta). Pozostała cześć wymaga płatności w nieprzekraczalnym terminie 30 dni (wynagrodzenia dla pracowników, podatki czy choćby leasing).

Skąd wziąć pieniądze, skoro termin płatności na twojej fakturze to 60 albo 90 dni?

W takich sytuacjach sprawdza się finansowaniefaktur.pl. Ty masz pieniądze w dniu, w którym wystawiasz fakturę, a odbiorca cieszy się odroczonym terminem płatności. Finansowanie faktur to nie tylko zamiana faktur na gotówkę. Zatroszczymy się o to, aby Twój odbiorca spłacił fakturę w terminie. A Ty w tym czasie zajmij się rozwojem swojego biznesu.

Chcesz dowiedzieć się więcej? - Skontaktuj się z nami!

Nasi doradcy czekają na Twoje pytania od poniedziałku do piątku między 8:00 a 16:30 pod numerem telefonu 32 357 47 25 i adresem e-mail [email protected]

Zespół finansowaniefaktur.pl

Jak zacząć?

Po prostu zarejestruj się i dodaj fakturę, za którą chcesz dostać pieniądze.
Możesz otrzymać nawet do 100 000 zł darmowego limitu.

Mężczyzna pije kawę i pracuje na laptopie